خرید تخته نرد با سریع‌ترین زمان ارسال – سفارش سریع از طریق واتساپ در تهران – فقط خرید اینترنتی

مسابقات بین المللی تخته نرد

آموزش بازی تخته نرد - قوانین بازی

در سال 1964 میلادی (1343 شمسی) به پیشنهاد و با کمک (شاهزاده ابولنسکی) یک مسابقه بین المللی بازی نرد در جزیره ((باهاما)) ترتیب داده شد که بعدها هم در هر سال جدید تجدید می شود. در این مسابقه برنده اول مسابقه ((جان کرافورد)) و نفر دوم ((اوسوالد جاکوبی)) و نفر سوم ((والتر کوک)) بودند. هر سال بر تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات افزوده می شود.
برای ترتیب دادن مسابقات بین المللی تخته نرد نیز توجه بسیاری شد و باز هم به پیشنهاد ((شاهزاده ابولنسکی)) مسابقاتی در لندن و در ((لاس وگاس)) و همچنین در ((آستوریل)) که شهری است ییلاقی در پرتغال،تشکیل شد.

مقررات و قواعد بین المللی در بازی تخته نرد

یکی از کلوپ های بین المللی که بازی تخته نرد در آنجا رایج و معمول بود، ((کلوپ راکت و تنیس نیویورک))نام داشت. در سال 1931 میلادی (1310 شمسی) ((ویتون وگان)) رییس این کلوپ تصمیم گرفت مقررات خاص و مشخصی برای بازی تخته نرد وضع کند. به این منظور از سایر کلوپ های دیگر سراسر آمریکا دعوت کرد که نمایندگانشان را برای شرکت در کنگره مخصوص وضع مقررات بازی تخته نرد به نیویورک اعزام کنند. کلوپ های ایالت نیویورک و چند ایالت دیگر نمایندگانشان را فرستادند و سایر کلوپ ها نیز نوشتند که مصوبات این کنگره را مو به مو اجرا خواهند کرد.
کنگره چندین جلسه تشکیل داد و قواعد و مقرراتی وضع و تصویب کرد که هم اکنون در تمام کلوپ ها و مسابقات جهانی تخته نرد اجرا می شود.
با وجود این هنوز بعضی کلوپ ها قواعدی که در کنگره تصویب شده را قبول ندارند.((انجمن بین المللی نرد)) و ((اتحادیه کلوپ های نیویورک)) تصمیم دارند در قواعد و مقررات تجدید نظر کنند و قواعد جدیدی وضع نمایند که سراسر جهان آن را قبول کند.
((شیوا تفضلی)) رییس اتحادیه بین المللی تخته نرد که ایرانی است،در مراسم پایانی مسابقات تخته نرد اروپا که در اردیبهشت 1382 در شهر ((ولدن)) کشور ((اتریش)) تشکیل شده بود،با لباس رسمی سنتی شرقی ،نطق زیر را ایراد کرد که بسیار مورد تحسین و تشویق قرا گرفت:
((جای خوشوقتی است که دو روز تعطیل آخر هفته را در قلب طبیعتی سرسبز و با صرف غذاهای لذیذ و پذیرایی مطبوع گذراندیم و اوقات فراغت خود را به زور آزمایی دوستانه و مهربانانه در صحنه تخته نرد پرداختیم. تعدادی از دوستان برنده شدند و جمعی بازنده. اما هر دو گروه شاد و خرسندند. زیرا آنچه ما را به یکدیگر پیوند می دهد،علاقمندی به بازی تخته نرد است که ملیت و نژاد و رنگ پوست و مذهب و اعتقادات و تمایلات سیاسی به هیچ وجه در آن نقش ندارد.
با وجود این،به یاد داشته باشیم که همزمان با لحظات خوشی که در این فضای آرامشبخش می گذرانیم،در گوشه و کنار دنیا اختلافات و جنگ های وحشتناکی جریان دارد که اکثر قربانیان آنها پیرمردان و زنان و کودکان بیگناه هستند.
هر یک از ما وظیفه داریم که هرچه از دستمان برمی آید، به این قربانیان و به برقراری صلح و آرامش در جهان کمک کنیم. زیرا موفقیت های بزرگ با اقدامات کوچک شروع می شود.
گروهی که در اینجا جمع آمده ایم نمونه ای است که نشان می دهد همه اختلافات را می توان به طور دوستانه در کنار میز تخته نرد به فراموشی سپرد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =