خرید تخته نرد با سریع‌ترین زمان ارسال – سفارش سریع از طریق واتساپ در تهران – فقط خرید اینترنتی

پیدایش تخته نرد در مشرق زمین

تخته نرد ، بهترین بازی

اینکه تخته نرد امروزی در چه زمانی و به چه طریقی به وجود آمد، را هیچکس نمیداند، و هیچکس هم در هیچ زمانی نخواهد دانست! فرضیه ای وجود دارد که می گوید زادگاه اصلی تخته نرد، هندوستان و یا چین بوده است.
پیدایش تخته نرد در مشرق زمین هریک از این دو ملت نوعی بازی اندیشمندانه که مستلزم تفکر و تعقل است، اختراع کرده بودند. بازی اختراعی هندی ها شطرنج بوده و چینی ها هم نوعی بازی شبیه شطرنج داشتند که نشان می دهد از ادوار بسیار کهن،

روابط نزدیک بازرگانی و فرهنگی بین دو کشور برقرار بوده است.
در هندوستان، زمان های بسیار قدیم، نوعی بازی به نام “پارچه زی” وجود داشته که بی شباهت به نرد نیست.
بازی “پارچه زی” با شرکت چهار نفر به دور یک میز، آغاز میشد که هر یک از بازیکنان چند مهره مشابه در اختیار داشتند. برخلاف بازی نرد امروز، تمام مهره ها در موقع شروع بازی، در خارج از صحنه تخته قرار می گرفت (مانند نوعی بازی به نام “آسی دوسی” که در بین ملوانان کشتی ها مرسوم است) بازیکن “پارچه زی”حق دارد که دوبار تاس بریزد، و در نوعی بازی تخته نرد هم وقتی که بازیکن “جفت” می آورد حق دارد دوبار تاس بریزد.
در بازی “پارچه زی”هر یک از بازیکن ها بایستی سعی کند که به حکم تاس تمام مهره های خود را به داخل صفحه تخته بیاورد و آنهارا در خانه متعلق به خود جمع کند و دوباره ،از صحنه تخته خارج سازد.در هر دو بازی ،مهره گشاده وجود دارد که حریف حق دارد در شرایط خاصی مهره تنها را “کشته” و از صحنه خارج سازد.
انواع گوناگونی بازی نرد، در مشرق زمین رایج است. این بازی ها در چین به نام “شوان لیو” و در کره “سانگ ریوک” در تایلند”لن ساک”یا “ساکا” و در مالزی”من تابال” نامیده میشود

امتیاز شما به این مطلب؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =